Freshers week

Freshers week baigėsi, tai kaip ir metas aprašyti. Rytoj prasidės normalios paskaitos.

Bendrabutis

Kambarys man tikrai patinka. Kaina už visus mokslo metus (per žiemos ir pavasario atostogas išsikelti nereikia) yra ~£2850. Priešingai, nei Lietuvoje, kambariai čia beveik visi vienviečiai. Maniau, jog bus nelabai nuostabus, bet vietos stalčiuose ir spintelėse per akis (nors gal merginos ir kitaip pasakytų), vietos gyventi irgi nemažai, yra du dideli langai, nebloga kėdė su ratukais, koridoriuj ir kambariuose kilimas. Čiužinys, tiesa, nekažką, bet nėra labai blogas. Galbūt pirksiu paminkštinimą. Durys rakinamos ne įprastais raktais, o kortelėmis.

Vienam aukšte (jų mano bendrabutyje yra 15) gyvena ir didele virtuve, dviem dušais bei 4 tualetais dalijasi 16 žmonių. Kol kas dar neteko laukti eilės nei į tualetą, nei į dušą, nes visi keliasi, valgo ir eina gulti skirtingu metu. Etninė sudėtis, kurios dar gerai neįsiminiau, neskaitant manęs yra maždaug tokia: 4 lietuviai, estas, du britai, prancūzė ir likę – rumunai(ės). Vienam britui 36 metai, visai nieko vyrukas. Antrasis – tikrai ne svajonių flatmate (kaip pasakyt lietuviškai? Kambariokas juk netinka): jau spėjo prišnerkšti virtuvę, palikt savo neaiškų maistą virti ir dingt (teko greit vėdint dūmus, kad neįsijungtų detektoriai), paprašytas susirinkt lėkštes su maistu to kol kas dar nepadarė. Nėra taip blogai, kaip galbūt skamba, bet jis puikiai patvirtino stereotipą, kad anglai yra tvarkytis nemokantys tinginiai. Trims aukštams yra priskirtas vienas resident assistant. Ir mano, ir aukščiau esančių trijų aukštų RA yra lietuviai. Žodž, lietuvių čia tikrai nemažai. Buvau bendruomenės susitikime – tiksliai neskaičiavau, bet susirinko gal 30 mokytis svetur užsimaniusių tautiečių. Buvo nemažai ir tokių, kurie negalėjo ar nenorėjo ateiti.

Vakarėliai

Universitetas (tiksliau, studentų atstovybė) turi daug įvairių valgymo / gėrimo įstaigų: barų, užkandinių, parduotuvių, valgyklą, du klubus.  Šiose įstaigose (dažniausiai Sub-zero klube) dvi savaites nuo mokslo metų pradžios vyksta mokami renginiai (paskaitos prasideda antrą savaitę), į kuriuos atvyksta kokie nors rimtesni DJ ar panašūs veikėjai. Aš pats žinau labai mažai DJ’ų, tai iš visų dvi savaites vykstančių „tūsų“ vedėjų žinojau tik vieną, bet ir tai ne tikrąjį vardą, o jo vaidinamą Game of Thrones veikėją – Hodor. Bilietai kainuoja maždaug nuo 3 iki 10 svarų, jei perki iš anksto. Kadangi strykčiojimas klube ir apskritai triukšmingi vakarėliai manęs per stipriai netraukia, pirkau tik tris bilietus – į atvykimo dienos tūsą bei Hodor, kuriuose jau buvau, ir į Sigma. Nežinau, kas jis toks, tiesiog pirkdamas maniau, kad būtų gerai dar vieną kokį nors turėt, o ar aš ten norėsiu eit – kol kas neaišku. Populiaresniuose renginiuose Sub-zero būna tragiškai daug žmonių, vos įmanoma praeiti.

Taip pat universiteto pastatų skveruose (jų yra 5, žmonės renkasi 3 ir 4) iki paryčių cirkuliuoja bilietų tai dienai nepirkę (arba nespėję to padaryti, nes greit išperka) studentai; apšvietimas labai geras -nuotraukose atrodo, lyg būtų diena. Gėrimas ir rūkymas yra toleruojami 140%, tik negalima rūkyti pastatų viduje. Turbūt bent pusė bendrabučio aukštų sėdi iki vėlumos su muzika ir gėrimais. Mano aukštas, ačiū Dievui (nors jis turbūt čia ne prie ko ir iš viso man religija nepatinka), labai ramus ir nei miegoti trukdo, nei ryte buteliai mėtosi. Nesakau, jog švęsti univero pradžią yra blogai ir reikia 10 valandą eiti miegoti, bet aš daug geriau jaučiuosi ramiai leisdamas laiką – kartą toks ramus pasisėdėjimas su viena lietuve ir rumunu užtruko iki 8 ryto.

Kažkada maniau, kad lietuviai daug geria ir šiukšlina. Palyginus su tuo, kas vyksta čia, lietuviai nešiukšlina. Ir geria mažiau. Tiesa, Lietuvoje retai atsidurdavau rimčiau geriančioje kompanijoje, tai mano nuomonė gali būti kiek iškreipta. Grįžkim prie šiukšlių:

Square 3 Square 3

Dar nuostabiau yra tai, kad 9 valandą ryto viskas jau buvo švaru.

Kiti reikalai

Per šią savaitę dalyvavau anglų kalbos lygio patikrinime, dviejose įvadinėse paskaitose apie bendrą tvarką, vienam neformaliam pasėdėjime su kitais informatikos studentais ir dėstytojais bei motyvacinėj paskaitoj, skirtoj dar kartą studentams priminti, kad būti aktyviu, užsiimti įvairia veikla ir darbu yra verta ir ateityje padės ieškant darbo.  Šiandien vyko freshers fair – diena, kai visi būreliai/bendruomenės/sportai pasistato staliuką skveruose, prisideda saldumynų, lankstinukų ir atsakinėja į klausimus bei galima užsirašyti į užsiėmimus. Sportas nemokamas, kiti būreliai turi vienkartinį 5 svarų mokestį. Tiek visko, žinoma, reguliariai nelankysiu bet užsirašiau pabandyti MMA, džiudžitsu, taikvando, plaukimą, šaudymą iš lanko, fechtavimąsi, kopinėjimą, viešą kalbėjimą, role playing (tiksliai net ir nežinau, kas tai yra, gal D&D, kurio niekada nežaidžiau. Išjunkit pošlas mintis), e-sportą (turiu prisipažinti, karts nuo karto sumetu LoL partiją, o LAN party būdu daug linksmiau), informatikų bendruomenę, pokerį ir „magiškus“ triukus. Dar užsiregistravau dėl banko sąskaitos atsidarymo Lloyds banke. Knygų kampo vaizdelis iš fresher’s fair:

Kaip būti lyderiu

Universitete vyksta tikrai daug įdomių ir naudingų renginių, tik vienas dalykas man nelabai patiko: informacija apie laiką, vietą ir svarbumą (ar privaloma) keliauja dešimtim skirtingų email’ų, Facebook postų arba naujienų universiteto puslapyje. Greičiausiai taip yra dėl to, kad viską organizuoja skirtingi fakultetai ar įstaigos: studentų atstovybė, karjeros ugdymo centras, bendruomenės, sporto klubai, fakultetai, univeras bendrai, sveikatos centras. Pastarajame reikėjo užsiregistruoti surašius šiokią tokią savo medicininę informaciją. Paskutinį kartą skiepytas buvau turbūt prieš 10 metų ir tikrai nežinau nė vienos datos. Kažką surašiau pasitaręs viena lietuve, tai matyt kūryba jiems įtiko, skiepytis nesiūlė. Tikrai žinau, jog dvi lietuves iškart paskiepijo nuo meningito C. Vienas labai nustebinęs dalykas yra gydytojos šautas prikolas: paklaustas atsakiau, kad nevartojų jokių vaistų, nerūkau, negeriu, nesergu niekuo rimtesniu, nei aukšta temperatūra porą kartų per metus, tai ji atsakė, kad per freshers week turbūt pradėsiu gert. Lietuvoje daug kartų esu ginčijęsis su išgerti primygtinai siūlančiais žmonėm, bet tikrai nesitikėjau ką nors tokio išgirsti iš gydytojos. Beje, neskaitant jos, kol kas nė vienas šalia gėręs ar išgerti pasiūlęs ir neigiamą atsakymą gavęs studentas manęs neįkalbinėjo ir netardė.

Finansai

Kol kas maistui per dvi savaites išleidau 45 svarus. Daug ko dar nesuvalgiau ir greit to nepadarysiu – pavyzdžiui, du pakeliai ryžių arba butelis kečupo. Artimiausia parduotuvė – Tesco, 20 minučių ėjimo. Gaila, bet ji nėra pigiausia. Rimtesniam apsipirkimui visi norintys sutaupyti keliauja į Aldi, iki kurios apie 40 minučių. Apsikrovus maišais geriausias variantas yra atgal važiuoti taksi. Susimetus keturiese ar daugiau jau išeina pigiau, nei autobusas, ir dar nuveža beveik iki durų. Nuo Aldi iki univero kainavo £7.30. Dar reikėjo nusipirkti patalynę, nes bendrabutis duoda tik lovą ir čiužinį; tą dariau Asda parduotuvėj, kuri yra dar toliau. Kažkurią dieną vyko išsikraustančių studentų daiktų išpardavimas, už kuriuos moki tiek, kiek nori. Už 7 svarus nusipirkau keptuvę, puodelį, stiklinę, du peilius, šakutę, šaukštą, lėkštę, tarką, lopetėlę, samtį, žirkles ir pjaustymo lentelę. Dubenėlių nebuvo. Tesco irgi nebuvo, tik tuščios lentynos – studentai išpirko, teko grįžti į parduotuvę vėliau.

Užsiregistravau į susitikimą dėl Lloyds banko sąskaitos atsidarymo. Universitetas savo penkiasdešimtmečio proga dalina stipendijas, kurių pavidalas skiriasi priklausomai nuo fakulteto. Informatikams kompensuoja 300 svarų bet kokių išlaidų mokslams (kompas, planšetė, vadovėliai, programinė įranga, naudojimasis univero spausdintuvais). Planuoju nusipirkti Macbook Pro (visą gyvenimą naudojau Windows bei Android ir stūmiau ant obuolių, nemėgstu iPhone, tai fanbojumi prašau neapšaukti). Apple dar duoda 15% nuolaidą studentams, tai sutaupysiu jau visai nemažai. Beje, tai, kad Apple kompai brangūs, yra mitas. Tokios pačios galios kito gamintojo laptopas kainuoja daugmaž tiek pat. Visa kita yra jau atskira diskusija, kuriai čia ne vieta.

2 thoughts on “Freshers week”

Leave a Reply

Your email address will not be published.