Perėjimas prie MacBook

(juodraštis parašytas prieš Windows 10 išleidimą)

Nusipirkau MacBook Pro Mid-2014 DG. Kadangi per dvi savaites galima grąžint nieko neprarandant, tai pirkdamas dar nebuvau visiškai apsisprendęs. Nuo pirkimo praėjo apie 9 mėnesiai. Turbūt būčiau patenkintas ir Windows kompu su tokiais parametrais, kaip šitas MacBook, bet  OS X kažkaip prilipo. Žinoma, yra trūkumų, bet Windows jų irgi pilna. Žodž, visą gyvenimą heitinau Apple ir naudojausi Windows (iPhone ir iPad man vis dar nepatinka), bet paturėjęs MacBook kol kas prie Langų grįžt neplanuoju, nepaisant Windows 10 pažangos. Kas patiko MacBook’e:

 • Virtualūs desktop’ai ir kaip smagiai jie persijungia su touchpad’u (Windows 10 jau turi tai, bet perjungimas vis dar not so fancy)
 • Touchpad’as ir hardware atžvilgiu, ir software. T.y. viskas visur slenka gražiai, kaip smartfonuose, sklandžiai (Windows 10 irgi jau yra užuomazgos). Dar viena smulkmena – nesvarbu, koks langas aktyvus, scrollinasi tai, kas po pele. Windows’uose tai kartais veikia.
 • Paieška ir jos greitis. Windows irgi turi savo search, bet šitas veikia daug greičiau ir iš tikro randa tai, ko ieškau. Galbūt Windows irgi galima susitvarkyt, niekada nebandžiau. Vėl gi, Windows 10 čia patobulėjo.
 • Terminalas ir šiaip UNIX
 • WiFi monitor mode!
 • Prisigalvoja kartais visokių error’ų, bet rečiau, nei Windows. Nors, pripažinsiu, visiškai užšalęs buvo ne vieną kartą – su Windows tas man atsitikdavo labai retai. Bet po kažkurio atnaujinimo tas nebepasikartojo. Vis dar yra keista problema, kad prijungus USB aparatūros, kartais po sleep nustoja reaguot klaviatūra ir touchpad. USB pelė veikia. Pajunginėjus viską pirmyn atgal atsigavo visus kartus išskyrus vieną.
 • Retina ekranas. Nors tas žodis nelabai ką ir reiškia, tiesiog konkretaus pikselių tankumo pavadinimas. Windows su tuo moka tvarkytis jau daug geriau, nei anksčiau, bet vis dar kyla daug problemų. Viskas atrodo nuostabiai. Spalvos, ryškumas irgi neprasti.
 • Kol neapkraunu GTA V, video renderinimu ar hashcat (šį įrankį naudojau net visą vieną kartą. Kol kas), dirba beveik be garso.
 • Atsibunda iš miego režimo beveik iškart atlenkus ekraną. Ir priešingai, nei mano Asus, tam miego režime MacBook’as per naktį neišnaudoja nei procento baterijos. Taip pat jei ką tik užlenkęs (ar paspaudęs sleep) nusprendi vėl įsijungt, tai ir įvyksta. Windows’ai neatsibus, kol nebaigs priešmieginio ritualo.
 • Mission Control langų valdymas. Vėl gi, touchpad’as stipriai prisideda. Taip, Windows 10 jau turi panašų reikalą.
 • Gal dar ką pridėsiu vėliau, jei prisiminsiu.

Kas nepatiko:

 • Nėra ethernet jungties. Teko pirkt USB adapterį. Jei jau pirkti, kodėl ne su USB šakotuvu.
 • Command galėtų būt Fn vietoj. Tiesa, turbūt čia įpratimo reikalas. Šiaip klaviatūra labai patogi. Atnaujinimas 9 mėnesiai po pirkimo – tikrai pripratimo reikalas, dabar jau visiškai nebetrukdo.
 • Be papildomų bairių neįrašinėja į NTFS. Tai reiškia, kad išoriniam NTFS harde (o taip suformatuoti dauguma) esančius failus bus galima tik skaityti, trinti, keisti, perkelti – ne. Žinoma, susitvarkius FUSE (yra ir paprastesnių variantų, dalis kainuoja) apie problemą gali pamiršti. Tiesa, dar yra exFAT, bet jei ne savo, tai kieno nors kito NTFS disku vis tiek gali tekt naudotis.
 • Numpad. Didžioji dalis pasaulio turbūt to ne taip stipriai pasigenda, bet kadangi lietuviškos raidės užima skaičius virš klaviatūros, tikrai pasiilgstu skaičių dešinėje, kai reikia rašyt lietuviškai ar šiaip daugiau skaičių vest. Gal kada nusipirksiu atskirą klaviatūrą. Po 9 mėnesių – rašyt pavieniam skaičiam jau nebetrukdo, bet kai reikia kažką daugiau skaičiuot ar rašyt (IP adresas, banko sąskaita, …), vis tiek jaučiu, kad su numpad būtų greičiau.
  http://raides.blavasciunas.com/ – būtinas daiktas rašant lietuviškai.
 • Neveikia kažkoks HDMI -> VGA adapteris, kuris puikiai veikia su senuku Asus. Na gerai, jis dar ne ne senukas, normalus vidutinis kompas. Teko grąžint ir pirkt MiniDisplayport -> VGA. Nežinau tik, kodėl to nepadariau iškart, nes pastarasis pigesnis ir HDMI lieka laisvas.
 • Driver’ių trūkumas kartais jaučiasi. HP spausdintuvo nepavyko pasijungt, teko naudot virtualius Windows. Driver’ių neradau ir TL-WN722N USB WiFi adapteriui.
 • Kiek keistai tvarkosi su įprasto PPI (pixels per inch, pikselių tankumas) ekranais. Dirbt galima, netrukdo, nes pikselius normaliai atvaizduoja (vieno pikselio linijų tinklelis atrodo taip, kaip ir turėtų), bet tekstas atrodo kiek kitaip, nei Windows. Negaliu pasakyt, kad tikrai prasčiau, bet raidės lyg vos vos sulietos. Taip pat sisteminės ikonos (pvz. baterija ar WiFi) atrodo, lyg būtų kurtos didesniam PPI ir tiesiog suspaustos, o ne normaliai pritaikytos. Gana keista, nes ~100 PPI ekranai tikrai nėra atgyvena ir niekur greit nedings.

5 thoughts on “Perėjimas prie MacBook”

 1. Niekada nečiupinėjau jokio Apple kompo. Kaip ten reikalai su piratinėmis programomis? pvz Adobe Photoshop, Adobe Premiere? galima jas įsidiegt nenaudojant Windows emuliatoriaus?

  1. Nėra tokio dalyko, kaip Windows emuliatorius. Yra virtual machine, į kurį įsirašai kokį nori OS. Aš naudoju Parallels su Windows 10, viskas veikia labai sklandžiai, kol neužsimanai ko nors rimto iš vaizdo plokštės. Ir kartais šiaip sau užkyla procesoriaus naudojimas, bet retai. TL;DR galios nereikalaujantiem darbam virtualūs Windows sukasi neprasčiau už „tikrus“.

   Adobe CC 2015 Mac paketas lengvai pagydomas. Nelabai teko susidurt su kitais gydymais (beveik visi man reikalingi įrankiai nemokami), bet kiek teko, problemų nekilo.

  1. Perkant UK tas „galbūt“ labai lengvai išsisprendžia, kadangi gali tiesiog nemokamai grąžint kompą atgal Apple`ui, jei nepatiko.

Leave a Reply

Your email address will not be published.