Hello world! Univero pasirinkimas

Vienas vienas. Lyg ir veikia viskas. Sveiki, skaitytojai, kurių dauguma turbūt bus moksleiviai, ieškantys bet kokios informacijos apie universitetus ir studijas, geriausia iš pirmų lūpų. Na, bent jau aš taip dariau, taigi, norėdamas jums palengvinti gyvenimą ir šiaip parašinėti, pradedu šį blogą. Kol kas jo tikslas yra aprašyti mano informatikos (computer science) studijas Essex universitete, vėliau galbūt keisis ar plėsis. Turėkit omenyje, kad aš mokausi vienam konkrečiam universitete, tad negalima mano patirties aklai taikyti visai Junginei Karalystei. Ir žmonės ne visi vienodi, beje. Pradėsiu nuo to, kaip ir kodėl išsirinkau Essex`ą (draugai greit rado pun`ą).

Gūdžiais 2013 metais 11 klasėj pradėjau mąstyt apie mokslus UK ir skaityti internetus ta tema. Nemažai įtakos padarė keli įrašai uždarbis.lt įkūrėjo Kerniaus bloge. Šiek tiek ir pats uždarbis.lt. Trumpai tariant, norėjau (ir vis dar noriu) pasibastyti už Lietuvos ribų, užmegzti naudingų pažinčių (it’s not the grades you make, it’s the hands you shake) ir nelikti lietuviškoj švietimo sistemoj, kuri tikrai turi trūkumų (ar ji prastesnė, nei UK, kol kas negaliu pasakyti iš savo patirties – mokslai prasidės tik kitą savaitę). Po dar melejono apmąstymų nusprendžiau, kad noriu į Edinburgh, St. Andrews arba Glasgow universitetą, nes Škotijoj valstybė tiesiog sumoka už mokslą, o Anglijoj reikia imti paskolą, nors jos sąlygos ir juokingai paprastos (apie ją vėliau). Kodėl būtent šiuos tris? Nes jie laikomi geriausiais Škotijoje, sėdi geriausiose įvairių UK univerų reitingų vietose.

Stojimas į UK dėstyklas (žodis suformuotas taip pat, kaip mokykla) vyksta per UCAS sistemą arba registruotus jų partnerius, pvz. kalba.lt, per kuriuos aš viską ir tvarkiau, nes taip tiesiog mažiau vargo ir popierizmo (ten pat lankiau ir IELTS kursus). Su draugu, kuris visgi liko Lietuvoj, nuėjom į pokalbį-paskaitą apie studijas UK. Buvom mes dviese ir kalba.lt vadybininkas Nerijus. Neprisimenu visko, ką jis pasakojo, bet pagrindinė mintis buvo univerų pasirinkimas pagal sunkumą įstoti. Renkiesi dvi svajonių įstaigas (3 anksčiau minėti univerai), vieną kiek žemesnę (pvz. Essex) ir du tokius, į kuriuos tikrai įstosi. Norint įstoti į geriausius, greičiausiai reikės 85-90% egzaminų rezultatų, taigi reikia pasilikti atsarginių variantų, kad neliktum visai be univero. Pradinis mano sąrašas buvo Edinburgh, St. Andrews, Glasgow, Warwick ir Surrey ar kažkas tokio. Po pokalbio ir daug mąstymo apie Nerijaus pasiūlytus univerus viskas pasikeitė (jis dirba šioje srityje jau daug metų su daug studentų, tai nusprendžiau, kad gal žino geriau, nei aš) ir palikau Edinburgh, Warwick, Essex, Coventry ir DeMontfort. Pasak Nerijaus (pats negaliu to patvirtinti), net ir žemai esantis Coventry vis tiek bus geriau už KTU, o ir visas “pamatyti pasaulio” reikalas nesikeičia nuo reitingo. Taip pat, Nerijaus nuomone, studijos dešimtam universitete nedaug tesiskiria nuo penkiasdešimto. Iš daug skirtingų šaltinių esu girdėjęs, jog patys “geriausi” universitetai gali būti labai sausi ir jiems svarbu tik patys gabiausi genijai ir olimpiadų laureatai. Galbūt tai ir tiesa. Žodž, galiausiai išsiunčiau tokį sąrašą. Vėliau šitam įraše pridėsiu savo pažymius (jie buvo vidutiniški) ir galbūt motyvacinį laišką, reikia juos susirasti.

Iš Edinburgh per neaišku kieno klaidą labai pavėluotai gavau prašymą užpildyti numatomus savo egzaminų rezultatus, bet šiaip taip viskas baigėsi gerai ir gavau offer’į – 9 metinis, 90% matematika, dar du bet kokie egzaminai po 85% ir 6.5 IELTS, nė viena dalis ne mažiau 5.5. Coventry paprašė 75% anglų arba 6 IELTS bei 8.5 metinio vidurkio. Essexo reikalavimai buvo 8 matematikos metinis arba 62% iš matematikos egzamino, 8 bendras metinis ir „Pass in an English test approved by this institution“, taigi mano jau išlaikytas 7.5 IELTS tiko. DeMontfort 9 metinis ir 6 IELTS. Iš Warwick dar nieko nesulaukęs pasirinkau Essex kaip firm choice, nes laikui bėgant apsigalvojau dėl Škotijos – Anglijos paskola nebaisi, šalis labiau traukia, o ir mokslų vieneriais metais mažiau (nebent nuspręsiu po antro kurso metus padirbti pagal specialybę, tada iš viso keturi). Taip pat ir tai, kad “prastesniuose” universitetuose daugiau dėmesio skiriama praktikai, įvairiai veiklai, o “geresniuose” – daugiau sauso mokslo, kurio aš vidurinėj (nes pradinę lankiau ne tradicinę) jau apturėjau pakankamai ir jis mane žudo. Dar Warwick atmečiau dėl to, kad 90% matematikos būčiau neišlaikęs (tiek paprašė draugo stojusio ten pat), arba tiesiog numiręs besiruošdamas tam. Tiesa, Warwick arba taip niekada ir neatsiuntė atsakymo, arba kalba.lt kur nors pametė. Turbūt pirmas variantas.

Jei būčiau iš anksto žinojęs, kokius maždaug offer`ius gausiu, pvz. šnekėjęs su lietuviais, kurie gavo offer`ius iš mano pasirinktų univerų, būčiau nesirinkęs Coventry ir DeMontfort – vietoje jų būčiau įdėjęs Surrey ir dar ką nors, nes Essex sąlygos man labai lengvai įgyvendinamos. Žinoma, Nerijus taip siūlė, nes statistinis moksleivis išlaiko egzaminus prasčiau, nei aš, bet iš kur jam žinot, o tokie pasirinkimai yra universalūs. Bet kaip buvo, taip, bent jau pirmas Essex`o įspūdis tikrai neblogas.

Fiū, kaip sunku viską tiksliai prisminti, kai jau sėdi prie stalo UK išsinuomotame kambaryje (kitą savaitę kraustausi į bendrabutį). Toliau turėtų būti paprasčiau, nes įspūdžiai bus šviežesni.

gg wp easy

Leave a Reply

Your email address will not be published.