Turiu MacBook’ą kiek daugiau, nei metus. Pasidalinsiu per tą laiką išmoktais dalykais. Taip, dauguma jų (ar visi) internetuose tikrai yra kur nors paminėti. Bet kodėl gi ne:
- Jei Finder neleidžia atidaryti iš internetų atsiųstos programos dėl saugumo taisyklių, padeda spaust pele kartu su Control mygtuku, tada open
- Cmd + alt + escape įjungia sąrašą atidarytų programų ir leidžia jas priverstinai užmušt (force quit). Arba galima spaust dešiniu ant programos dock’e ir įspaudus alt atsiranda force quit.
- Laikant alt paspaudus garso, wifi ar baterijos ikoną meniu juostoj parodoma papildomos informacijos ir/ar veiksmų. Pvz. pakeist garso įrenginį, jei yra keli (tarkim, HDMI telikas)
- Jei Finder neleidžia ištrinti kokio nors failo, gali padėt tai: atsidarai terminalą (“terminal” per paiešką), rašai “sudo rm -rf ” (be kabučių, gale tarpas), tada besiožiuojantį failą nutempi į terminalo langą ir spaudi enter. Paprašyts slaptažodžio, jį vedant neatsiras simboliai – taip turi būt. Vartoti atsakingai.
- Skaičių eilės – geresnis lietuviškos klaviatūros išdėstymas, nei Apple oficialus
- NoSleep leidžia uždaryt kompą jo neužmigdant. Pvz. kai noriu ilgam palikt kažką siųst. Arba įsidėt į krepšį neišjungiant (su šita idėja atsargiai, gali perkaist).
- WiFiSpoof vienu paspaudimu pakeičia WiFi MAC adresą. Praktinis panaudojimas paprastiem žmonėm – ilgesnis nemokamas internetas oro uostuose (priklausomai nuo jų veikimo, žinoma).
- Nustebau supratęs, kad kartais Mac savininkai nežino, kad cmd + space įjungia Spotlight paiešką, kuri ieško dalykų beveik viskame – failuose, jų pavadinimuose, kontaktuose, naršyklės istorijoj ir t.t. Nenaudoju desktop, dashboard ar kokio kito būdo rast programas – viską labai greit įsijungiu per Spotlight.
- Path Finder – galingesnė, patogesnė alternatyva Finder’iui. Pravers tik rimtesniem vartotojam. Trial, bet po jo baigimosi vis tiek puikiai galima naudotis.
- Network Link Conditioner – jei reikia apriboti interneto greitį (kad nesiskųstų kiti gyventojai)
- Mac’as neįrašinėja failų į išorinį hardą? Geriausia būtų formatuoti jį exFAT, bet jei reikia naudotis NTFS, tam padės Fuse for OSX ir NTFS-3G. Įrašymo procedūra reikalauja šiek tiek žinių. Paragon NTFS daug paprastesnis, bet kainuoja.
- AppCleaner padės pilnai ištrinti kitas programas ir jų likučius (dažniausiai)
- Deluge, qBittorent arba Transmission (paprasčiausia) – jokių žemai nusiritusių uTorrent
- Disk Inventory X Mac’am arba WinDirStat Windows’am parodys, kokie tiksliai failai ir folderiai užima brangią vietą tavo kompe, kai pradeda jos trūkt
- BetterTouchTool naudoju tam, kad trijų pirštų paspaudimas veiktų kaip pelės ratuko paspaudimas, tačiau yra ir daug kitų galimybių
- Spectacle – naudoju dėl klaviatūros shortcut’ų judint langam: maximize, pusė, trečdalis, kitos galimybės.
- Karabiner – turi daugybę galimybių pakeist/papildyt klaviatūros veikimą. Pats naudoju tam, kad paspaudus shift be kitų mygtukų, jis veiktų kaip skliausteliai. Praverčia programuojant.
- Pasikeičiau Caps Lock į dar vieną Control mygtuką – patogiau gyvent. Gal egzistuoja ir efektyvesnių variantų, bet esmė, kad įprastas Caps Lock yra nenaudingas dalykas – neturiu įpročio rašyt didžiosiom. Preferences -> Keyboard -> Modifier Keys.
- Command + ` (tilde, vienu žemiau escape) perjungia tarp tos pačios programos langų. Labai patogu. Tik kai kurie EU klaviatūros layout’ai tilde turi šalia Z raidės. Nelabai patogu. Postas kaip tai pakeisti.
Šiek tiek produktyvumo/sveikatos dalykų:
- RescueTime (Windows, Linux ir Mac) programa seka, ką ir kiek laiko darai prie kompo, padeda skaičiuot darbo valandas ar šiaip spiria į užpakalį, kai pamatai, kiek laiko prašvaistai nesąmonėm
- F.lux pakeičia ekrano spalvas priklausomai nuo paros meto. Saugo akis ir palengvina užmigimą.
- TimeOut Mac’ui (WorkRave Windows ir Linux) primena, kad reikia daryt pertraukas nuo kompo. Egzistuoja ir daugiau alternatyvų.
Ačiū :)
Transmit – tikriausiai turėjai omenyje Transmission?
Ačiū, pasitaisiau. Transmit irgi naudoju, tai susimaišė matyt.