Pirma mokslų savaitė

Tvarkaraštis, kaip ir KTU, turi dvi versijas – lyginėmis savaitėmis ir nelyginėmis. Tiesa, kartais viena lyginė savaitė gali truputį skirtis nuo kitos. Štai mano praeitos savaitės tvarkaraštis:

Tvarkaraštis

 

Kadangi gyvenu universiteto bendrabutyje, o ne kur nors mieste, į visas paskaitas galiu nueiti per penkias minutes. Garsiakalbio ikonos prie paskaitų reiškia, kad jos įrašytos ir galiu perklausyt, tipo jei ko nors nesupratau ar iš viso nebuvau paskaitoj. Man atrodo, kad universiteto taisyklės draudžia platint šituos įrašus (ir praeitų metų įrašų niekur nėra), bet gal niekas šitas lietuviškam blog’e neužtiks ir šiaip už kelis įrašus per galvą neduos. Pačios pirmos paskaitos baisiai neįdomios, nes tik pasakoja, ką mokysimės per metus, kada egzai, žodž – kovojau su miegu. Vėliau, kai bus prieinami įrašai, gal įmesiu kelias tolimesnes.

Matematika

Daug kas sakė ir pats manau, kad matematika bus sunkiausias dalykas pirmais metais. Be to, programavimo aš jau nemažai moku ir su duomenų bazėm esu dirbęs. Kol kas buvo tik viena paskaita (įvadinė, tai net nelabai skaitosi) ir vienas praktinis užsiėmimas, sunku tikrai nepasirodė. Žinoma, vėliau turbūt viskas įsivažiuos, bet KTU jau per pirmą paskaitą gavom aiškintis matricas ir į galą paskaitos dauguma nieko nebesuprato. Essex’e pradėjom nuo logikos – labai panašu į programavimą (programavimas juk ir atsirado iš matematikos ir kursas vadinasi maths for computing). Nieko rimto dar nesprendėm (ar bent man taip atrodo), tik nagrinėjom sintaksę ir jos pritaikymą labai paprastose sąlygose.

Skaitmeninių sistemų architektūra

Per pirmą savaitę buvo tik viena šio modulio paskaita ir dar nebuvo praktikos, tai daug nepasakysiu. Dėstytojas ispanas invalido vėžimėlyje. Vėžimėlis, tiesa, įtakos dėstymui nedaro. Akcentas girdisi, bet suprasti netrukdo. Beveik visą pirmą paskaitą pasakojo apie kompo sandaros atsiradimą, vystymąsi, procesoriaus veikimą ir duomenų apdorojimą. Buvo nuobodu. Šią savaitę jau bus praktinis užsiėmimas.

Programavimas

Dėstytojas atrodo kaip benamis. Kalba labai juokingai – du iš trijų sakinių užbaigia stipriai pakylančia intonacija (nežinau, ar teisingai apibūdinau) ir kartais pabaigęs mintį keistai nusišypso ir pakrato galvą. Vienas magistrą ką tik pradėjęs rumunas sakė, jog šito dėstytojo paruošta medžiaga tikrai gera, bet paskaitos – nelabai. Man tai daug problemų nesukelia, nes programavimo pagrindus tai jau tikrai moku (modulio pavadinimas introduction to programming), bet kaip jaučiasi studentai, nelabai turintys patirties su programavimu, nežinau. Laboratorinis buvo lengvas. KTU buvau tik vienam labore, jis taip pat buvo lengvas.

Professional development

Tiksliai dar ir pats nežinau, ką čia darysim. Kiek supratau iš pirmos paskaitos, tai ruošimės ne tik sugebėt programuot, bet ir mokėt dirbt komandoj, bendraut su klientais, su darbdaviais. Jau uždavė namų darbą – parašyt pasirinkto straipsnio (iš duoto sąrašo) apie vieną ar kitą technologiją 1000 žodžių santrauką paminint svarbiausias mintis. Tikiuosi, kad dažnai tokių užduočių negausim.

Minčių kratinys

Komentaruose (arba email) parašykit, ar tokį tekstą įdomu skaityti, ar geriau mažiau, bet aiškesnės informacijos.

Šiandien kažkaip sugebėjau išleist 31 svarą. Daugiau niekada neisiu į Tesco, nors jis ir trigubai arčiau, nei Aldi. Turbūt šitą pažadą sulaužysiu. Angliškas pienas pavirsta drebučiais, kai sugenda, kas per fuck. Šiandien nusipirkau kažkokio lyg ir geresnio. Juodos duonos, kaip ir tikėjausi, niekur nėra. Daug lija, nors vienas studentas sakė, kad pernai beveik visus mokslo metus švietė saulė. Vakare einant pro bendrabutį į mane vos nepataikė kiaušinio. Kažkas vėliau mėtė peilius. Ne visiems, matyt, suteikta proto. Buvo gaisro pratybos, kaip tik kai ramiai su viena lietuve gėrėm arbatą ir žiūrėjom South Park. Kitą dieną kažkas dezodorantu supykdė dūmų jutiklius, tai vėl reikėjo eit lauk. Buvau kopinėt, esu bandęs ir anksčiau, bet čia daug geresnė salė, žiauriai geras užsiėmimas. Viena iš antrakursių instruktorių – lietuvė. Plaukimo vadovas irgi lietuvis, bet ten dar nebuvau. Fechtavimasis įdomus reikalas, bet turbūt nelankysiu. Nelabai apgalvotai nuspirkau 10 dažasvydžio bilietų. Mane truputį apgavo, nes mano mieste esantis jų padalinys uždarytas. Autobusas iki kito artimiausio – £8 į vieną pusę. Mokiau dvi lietuves žaist League of Legends. Nežinau, kas sunkiau – išmokt, ar išmokyt. Baigėsi švarūs drabužiai, pirmą kartą buvau skalbykloj: skalbimas £2.60, džiovinimas – £1.10. Per paskaitą sugalvojau (tiksliau, pritaikiau tai, ką daug kartų dariau kompe), kaip be papildomų programų išsitraukt telefono naršyklėj išsaugotą kokio nors puslapio slaptažodį. Pasirodo, pačiam gamintis maistą ne taip jau ir sudėtinga (maitinuosi ne vien makaronais ir koše).

7 thoughts on “Pirma mokslų savaitė”

    1. Šioks toks naujas juodraštis jau yra, bet daug visko vyksta, šią savaitę trys atsiskaitymai, tai nespėju. Per artimiausias kelias dienas tikiuosi pabaigt.

  1. Blemba, kodel as tik dabar atradavu tavo bloga?? :D nu,bent jau nedaug dar parasei. Maladec ziauriai, rasyk ir toliau, idomiai viska fainai pasakoji! Dar labiau uzsimaniau varyt mokytis i UK. Eh, tik dar du metai liko sulej…neistversiu :/ ir siaip, atrodai kietas bicas, dar kad lola losi tai isvis (y)

    1. Ačiū. Kas šiais laikais nežaidžia LoL… Bet jau pora savaičių, kaip net įsijungęs nebuvau – atsiranda įdomesnės ir naudingesnės veiklos. O jei dar pavyks po atostogų gaut darbą vietinėj IT firmoj, tai tikrai nebus tam laiko. Ir šiaip, kai visi darbai prie kompo, reikia bent laisvalaikį praleist kitaip.

Leave a Reply

Your email address will not be published.