Pirmo trimestro pabaiga

Anglai labai mėgsta virveles. Apšvietimui dar suprantu, bet kai prieš prasidedant mokslam savaitę nuomojaus kambarį mieste, pirmą kartą eidamas į dušą užtrukau kelias minutes, kol supratau, kaip įsijungia vanduo. O kitam duše (ten buvo du) reikėjo dar ir mygtuką paspaust papildomai. Bendrabuty dušas logiškesnis, bet čiaupas kriauklėj absurdiško dizaino – atskirai bėga karštas ir šaltas vanduo:
Kriauklė
Pasirinkimo laisvė – ar deginsi rankas, ar šaldysi. Tualete, tiesa, tokio pasirinkimo nėra, ten tik karštas.

Mokslai

Kadangi univero paskirtis kaip ir švietimas, tai pabandysiu ir apie tai bent kažką trumpai parašyt. Visi moduliai įdomūs, tik DSA nebaisiai. Matematika kaip devintoj klasėj. Iš vieno testo gavau 93% (nes mėgstu žioplas klaidas), iš kito – 100%. Programavimo gavau 90% iš testo, 96.5% iš pirmo namų darbo ir dar laukiu antro namų darbo įvertinimo bei egzamino. Duomenų bazių 80% testas, taip pat dar laukiu namų darbo įvertinimo  ir taip pat greitai bus egzaminas. DSA kiek prasčiau – 65%, 60% ir bus egzas. Paskutinės duomenų bazių praktikos užduotys.

Praeitų metų egzai:

Dėl šalies mastu vykusio dėstytojų streiko du kartus buvo atidėtas, o galiausiai taip ir neįvyko, vienas duomenų bazių testas.

Per uždarbis.lt šiek tiek bendravau su lietuviu web programuotoju, dirbančiu Colchester’y. Pats irgi radęs skelbimą univero sistemoj išsiunčiau CV į Core Data Systems, kurie įsikūrę tam pačiam pastate, kaip ir kaimynę Lietuvę įdarbinusi kita firma. Mažas pasaulis. Buvau interviu, lyg ir neblogai praėjo, tai sausio 5 d. eisiu į bandomąją darbo dieną (už kurią sumokės bet kokiu atveju) ir tada gausiu galutinį atsakymą. Priklausomai nuo įvairių finansinių faktorių, galbūt mesiu video darbą universitete.

Atradau PyCharm ir PEP8 standartą, geras reikalas. Ir Openshift hostingą. Tai išmokau ir GIT naudotis truputį normaliau, bet vis tiek dar per miglą.

Pasirašiau userscript’ą feisbukui, kad rodytų ne „2 minutes ago“, o tiksliai valandas, minutes ir sekundes ir tiksėtų, jei postas, komentaras, poke’as ar dar kas yra naujesnis, nei 3 valandos. Kodėl? Ką aš žinau. http://pastebin.com/f1qDSyBD. Kokybė tekšt plekšt, nes tiek man jo ir tereikėjo. Firefox’ui tam reikia Scriptish, Chrome’ui – Tampermonkey (galima ir be, bet daug vargo). Opera turėtų imt be nieko, Safari turi Greaskit.

Kitam įraše pasistengsiu (tai dar nebūtinai reiškia, kad pavyks) daugiau parašyt apie mokslus ir šiaip labiau į temą dalykus ir gal reikėtų skirstyt į mažesnius įrašus pagal kategorijas, o dabar tiesiog

tęsiu pievas:

Dauguma čipsų parduotuvėse supakuoti į šešis mažyčius pakelius, o tie šeši į vieną didelį. Kpš (kas per šūdas). Sūrio paprastais gabalais rasti yra sunkiau nei tarkuoto arba pjaustyto. Jau daugmaž pripratau prie eismo kitoj pusėj, bet vis dar kažkaip keista taksi sėdėt vairuotojo vietoj, tik be vairo.

Kelias dienas sirgau. Bet nėra to, ko man neišgydytų arbata ir vilnonės kojinės. O susirgau turbūt per lietų ir vėją nelabai apsirengęs nešdamas pirkinius, kuriuos kitam lietuviui pristatė ASDA. Pas juos brangiau, nei Aldi, bet pigiau, nei Tesco, tik kad labai toli. Už vieną svarą tas atstumas pasikeičia į 100 metrų nuo durų.
Normalusis britas nusipirko pokerio rinkinį. Pirmą kartą gyvenime pralošiau žaisdamas pokerį. O čia buvo net antras kartas, kai iš viso žaidžiau. Bent gerai praleidau laiką. Vienas rumunas, matyt turėjęs labai mažai patirties gėrime, primaišė visk(i)o, nusigėrė per valandą ir nuėjo miegot. Gal ir man taip būtų, jei gerčiau.
Prie kitų sportų atsirado čiuožimas. Tiesa, jis kainuoja, nes reikia žmones nuvežt, išnuomot viską ir parvežt. Bet £2 vis tiek nedaug.
Kažkas tualete paliko nepilnai užsuktą čiaupą ir kriauklėj vanduo sunkiai subėginėjo, tai ryte koridoriuj buvo nuostabi bala ir kilimas kelias dienas smirdėjo šlapiu šunim.

Grindys

Vienas buvęs studentas, kuris dabar dirba universitete (lygtais pilnu etatu), bandė surinkt žmones iš Computer Society pasėdėt bare, pašnekėt apie technologijas, verslą ir šiaip orą. Tai atėjo jis, jo draugas ir aš. Bet vis tiek buvo gerai, sužinojau šį tą apie mokesčius, web atlyginimus, šiaip IT darbą. Dar parodė vienos firmos saitą, už kurį kitą firma sugebėjo nulupt tris kartus didesnę, nei galima būtų gaut bet kur kitur, kainą, palikt klaidų ir baisiai vėluot. Ir jie laikomi gana rimta firma.

Bulgaras šventė gimtadienį, manęs tai nelabai domino, bet kai nepavyko užmigt dėl muzikos, nusprendžiau eit paprašyt, kad nepamirštų uždaryt virtuvės duris, kurios visai neblogai sulaiko garsą. Kadangi ten dar buvo ir britas normalusis, tai kiek pasėdėjau ir panašarinau maisto.

Pataisė mūsų duris į laiptinę. Dabar jos normaliai užsidaro be didelių pastangų ir grįžtant visada reikia traukt kortelę (raktą)… Na, gal taip ir geriau, nes saugumas ir panašiai.

Apple yra debilai. Na, gal ir ne jie tiesiogiai, o kurjerių tarnyba, bet vis tiek jiems reikėtų susirūpinti. Gavau savo iPad už aparatūrai skirtą stipendiją. Pažaidžiau dvi savaites ir grąžinau, kad išsigryninčiau tą stipendiją. Tuoj apie aparatą, bet prieš tai apie grąžinimą: su kurjeriu pavyko sutarti tik dieną, ne laiką. Bent jau sutiko paskambint, kai jau bus beatvykstąs. Mano klaida, kad telefonas vakare buvo beveik išsikrovęs ir iki ryto numirė. Sutarėm kitą dieną, tai jau kita tarnyba buvo ir neleido vairuotojui paskambint. VISĄ DIENĄ sėdėjau virtuvėj, bet jie nesugebėjo rast milžiniško bendrabučio ir jo 7 aukšto. Paskambinau, dar kartą jiems paaiškinau, kur yra bendrabutis. Jiem vis tiek nepavyko. Paprašiau, kad pakeistų grąžinimo būdą į neseniai jų pradėtą naudoti UPS drop off, kur aš pats nunešu dėžę į artimiausią punktą ir jie paima iš ten. Tai po dar vieno nesėkmingo kurjerio bandymo šiaip ne taip pakeitė. Tada nesugebėjo atsiųst popieriaus, kurį turėjau atspausdint ir užklijuot ant dėžės. Skambinau du kartus, abu kartus laukiau po parą, vis tiek neatsiuntė normaliai. Apple reklamos, beje, atkeliavo į email’ą sėkmingai. Galiausiai aš jiem pradėjau aiškint, kad susitvarkytų savo sistemą, tai kažką padarė ir email’as parėjo. Net paskambino man apie tai pranešt. PUSĘ FUCKIN SEPTYNIŲ RYTO. Dėl valiutų svyravimo praradau šiek tiek, kai grąžino pinigus. Dabar apie patį aparatą: iš pat pradžių galvojau šūdas, bet pabandysiu, paskui lyg ir patiko, bet galiausiai supratau, kad man tai – betikslis daiktas ir tikrai yra geresnių būdų išleist pinigus. Nes jis atlieka tą patį, ką mano HTC One, bet jame mažiau talpos ir jis neskambina bei yra didelis ir nepatogus nešiotis palyginus su telefonu. Ir man vis dar nepatinka iOS. O rašyt ir dirbt vis tiek tenka per kompą, tai kam man tas iPad ar kokia kita planšetė (na, dar nebandžiau Surface Pro, gal su juo kitaip būtų). Per iPad tik patiko žaist biliardą. Bet kokiu atveju, iPad pirkimas buvo tik būdas išsigryninti pinigus. Dabar bandysiu naujausią Macbook Pro ir jei viskas patiks, pasiliksiu. Už šitą galimybę per dvi savaites prekes grąžinti be nuostolių (bent jau finansinių) tikrai galiu pagirti Apple. Beje, priešingai, nei iki neseniai maniau, MacBook Pro nėra brangesnis už daugumą kitų panašios galios laptopų. Nekalbu apie 17 colių milžiniškus žaidimų variantus.
Kažkoks kiekis resident assistant’ų suorganizavo nemokamas Domino’s picas. Tai daugumos elgesį buvo galima apibūdinti I came, I took, I left. Mano taip pat, nes neturėjau ko ten pasilikt su būriu svetimų ir nelabai mane dominančių žmonių. Bet gavom picos, so we got that going for us (9gag kalbos nereikėtų versti į lietuvių).
Vyko lietuvių protmūšiai. Vieną etapą (iš keturių turbūt) laimėjom. Neįprastas reiškinys, nes su draugais Džem Pub’e visai ne kažką su prizinėm vietom. Laimėjom po bilietą į greitai turėjusį vykti vodka party. Kadangi negeriu, tai tiesiog atidaviau bilietą kažkokiam kitam lietuviui.
Kadangi kol kas lijo retai, dažniausiai į paskaitas ir testus, ir parduotuvę, ir protmūšius, ir… tiesiog visur vaikščiojau su šlepetėm. Kambaryje kelis kartus buvo atsiradęs ir pradingęs keistas cypimas. Tikrai ne iš mano kambario, nes girdėjo ir kai kurie žmonės iš kitų aukštų. Įdomiausia, kad leidžiant galvą link grindų, garsas vienuose aukščiuose girdisi, kituose – ne.
Vieną rytą atėjęs į virtuvę užkąst prieš paskaitas ten radau gal 6 valytojas. Tai nusprendžiau, kad užkąsiu po paskaitos.

Pasidarėm stalo tenisą. Kartono gabalas nuo alaus pakuotės (kaip tipiškai studentiška) suspaustas tarp dviejų stalų, iš sporto salės nušvilptas kamuoliukas ir pjaustymo lentelės vietoje rakečių. Tiesa, vėliau britas normalusis paskolino normalias raketes.

Ultra veidų slėpimo technologija
O prieš tai britas tipiškasis buvo stalą išsinešęs ir laiku, žinoma, negrąžino, tai teko man su kaimynu tai padaryti. Lempa virtuvėj pradėjo mirksėti. Išjungt neišeina, nebent visas lempas kartu.

Kai skridau atgal iš Lietuvos po atostogų, įguloj ryškiai dirbo šitie du:
Episode-2-Cousins-760
Na gerai, gal tik panašūs, bet vis tiek.

Kalėdinis trečiasis skveras
Square 3

Kažkas atostogų pradžios proga matyt iššveitė miltų (taip spėju, neuosčiau) pakelį pro langą:
Miltai

 

Kai pagyveni užsieny, pradedi labiau Lietuvą vertint. Universitete patinka, bet po jo baigimo Anglijoj likt tikrai nenoriu.

9 thoughts on “Pirmo trimestro pabaiga”

  1. Aš mokausi Computer Science BSc. Nėra geriausios programos, tiesiog vienos labiau orientuotos į kažkokią sritį, kitos į kitą. O jei nesi įsitikinęs, kad tave traukia kažkuri sritis (pvz. žaidimų kūrimas arba darbas su tinklais) ir norėsi joje dirbti, tai tiesiog imk Computer Science, jis apima daugiau visko ir vėliau leidžia įvairiau rinktis ir šiaip tavo žinios bus universalesnės. Pirmi Computer Science ir Computer Games metai bent jau Essex’e yra identiški, o antrais metais skirtumas toks, kad tai, ką CS gali pasirinkti, CG yra privaloma. T.y. gali pasiimti kažką kito, bet jei užsimanysi, gali susidėti ir visiškai tokius pačius modulius ir trečiais metais pereiti į CG.
   Neapsiribok universitetais, esančiais kastu sąraše. Jei kastu neleis per juos stoti į kitus universitetus, tiesiog eik į kalba.lt, jie leidžia rinktis bet kokius, ne tik savo rekomenduojamus.

 1. Sveikas! Irgi būsima CS studentė, tai labai smagu paskaitinėti, kaip kitiems žmonėms moklsai sekasi. :) Bet pačiai toks gal keistokas klausimas kyla – merginų šitoj srityje panašiai kaip vaikinų ar žymiai mažiau? Ir kaip univero studentų bendruomenė? :)

  1. Labas, nežinau, kokios kituose universitetuose bendruomenės, bet man čia lyg ir neblogai. Kol kas negirdėjau, kad kas nors būtų susimušę (žinoma, tai dar nereiškia, kad tai tikrai neįvyko). Yra daug societies (geimerių, Hario Poterio, arbatos, pokerio ir t.t), pora barų, klubas, biliardas, tai jei norisi ieškot žmonių su panašiais pomėgiais ar tiesiog kažką nuveikt ne vienam, tas nėra sudėtinga. Iš mano pažįstamų žmonių, tiesa, dauguma laikosi su savo tautiečiais, tame tarpe ir aš. Ne dėl to, kad būtų sudėtinga bendraut su užsieniečiais ar kas panašaus, tiesiog taip gavosi ir man gerai.
   Asmeniškai pažįstu tik dvi CS studentes – vieną lietuvę ir vieną rumunę. Kai visi sueina į paskaitą, labai gerai matosi, kad merginų tikrai mažai. Gali paanalizuot šitą nuotrauką (atsidaryk pilnu dydžiu atskiroj kortelėj).

  1. Ir aš laukiu kito posto, tik kad darbai spaudžia. Jei pavyks, kitą savaitę bus jau naujas.

 2. Labas, norėjau paklausti kodėl pasirinkai būtent šitą univerą ? Juk skaičiau jog buvai priimtas ir į reitinguose aukščiau esančius.

  1. Labas. Gavau sąlygas (jie tai vadina offer) iš Edinburgo, tiek ir to priėmimo. Dėl sąlygų ir dėl to, kad Škotijoj mokslai metais ilgesni, pasirinkau Essex. Du egzai po 85% ne bėda, bet 90% matematikos buvo tiesiog per daug mokymosi, kai jau ir taip nusprendžiau, kad į Škotiją nenoriu. Galbūt reikėjo ir kitaip daryt, bet dabar jau kaip yra, taip. Warwick nieko neatsakė, o likę 2 iš mano sąrašo buvo žemiau už Essex.

 3. Hey, sveikas, kur dinges? Pasigedau naujo blogo, ziauriai fainai paskaityt kaip sekas tau ten, idomu labai, kai taip nuosirdziai pasakoji kaip viskas einas. Laukiu nesulaukiu ka naujo parasysi, sekmes ruosiantis egzam! ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.